czwartek, 7 lutego 2013

Budimex - analiza techniczna kurs dotarł w pobliże ograniczenia górnego trendu

Stan na 07.02.2013

Szanowni Państwo,
w połowie stycznia ostrzegałem przed możliwością spadków na spółce BUDIMEX. Jak się okazało nie były to ostrzeżenia bez pokrycia. Wystarczy spojrzeć na ostatnie zachowanie się spółki.
Bez większych oporów kurs spółki przełamał od góry poziomy wyznaczone przez średnie EMA50, EMA200 oraz linię trendu wzrostowego. Najbliższe poziomy wsparcia zaznaczyłem poziomymi liniami na powyższym wykresie. Jest szansa że wsparcie znajdujące się w okolicy 59 zł, zatrzyma na spadający kurs spółki. Argumentem dla takiej tezy jest wartość wskaźnika RSI, który jest w pobliżu poziomów wyprzedania, jednakże na razie mamy zbyt mało danych i możemy tylko snuć przypuszczenia.Stan na 16.01.2013

Szanowni Państwo,
Kurs spółki Budimex dotarł w pobliże ważnego oporu w postaci prostej będącej ograniczeniem górnym trwającego od ponad półtora roku trendu spadkowego. Sytuację tą ilustruje poniższy wykres.
Wyznaczona na wykresie linia, skutecznie w ostatnim czasie blokowała dalsze ruchy wzrostowe, a istotność tego oporu widać po zachowaniu się kursu spółki. Po osiągnięciu w grudniu zeszłego roku, pułapów wyznaczonych przez tą linię, nastąpił ruch powrotny. Mimo pozytywnego sygnału w postaci przecięcia od dołu średniej EMA200 przez średnią EMA50, w moim odczuciu kontynuacja wzrostów jest zagrożona, ponieważ wskaźnik MACD wygenerował ostatnio sygnał sprzedaży. Ponadto jeżeli przyjrzymy się jego zachowaniu w ostatnim czasie, zauważymy że przymierza się on do pokonania linii wsparcia, zaznaczonej na wykresie kolorem czarnym. Jeżeli to nastąpi, będzie to sygnał możliwości zakończenia ostatnio obserwowanych wzrostów spółki.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz