niedziela, 23 grudnia 2012

Belvedere S.A. - analiza techniczna grudzień 2012

Szanowni Państwo,
dzisiaj postanowiłem przeanalizować jak w ostatnim czasie zachowywał się kurs spółki Belvedere S.A. zajmującej się produkcją alkoholi wysokoprocentowych, między innymi wódki Krupnik, która w roku 2011 zanotowała największy na świecie wzrost sprzedaży.
Mimo tych sukcesów, kurs spółki zaliczył w roku 2012 potężny spadek, analizując wykres spółki możemy zaobserwować formację trójkąta, której początek sięga ostatniego kwartału 2011 roku. Wybicie w górę nastąpiło 06.09.2012 przy zwiększonym obrocie, w pobliżu przecięcia się linii wyznaczających tą formację, zatem wszystko zgodnie z zasadami analizy technicznej, jednakże paliwa do wzrostów wystarczyło tylko do poziomu 260 zł, czyli istotnego oporu który już raz w maju 2012 zatrzymał wzrosty ceny akcji spółki.
Po tym dynamicznym wzroście, nastąpił równie szybki spadek cen akcji którego nie zatrzymało nawet istotne wsparcie na poziomie 180.

By przewidzieć zachowanie kursu w najbliższym czasie, warto zauważyć że linia ograniczenia górnego wyznaczająca formacje trójkąta dobrze sprawdza się teraz jako ograniczenie górne trendu spadkowego. Dlatego też dobrym momentem do zakupu mogłoby być przebicie tej linii potwierdzone zwiększonym wolumenem, wtedy kurs spółki mógłby przetestować istotny opór znajdujący się na poziomie 180 zł, jeżeli chodzi o wsparcie, to ważnym poziomem który powinien zatrzymać ruchy w dół są okolice 124 zł. Zakupy na tym poziomie w dłuższym czasie dawały zarobić, więc może warto by było rozważyć zakupy jeżeli kurs zejdzie w okolice tego poziomu.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz