czwartek, 13 grudnia 2012

Analiza techniczna - TAURON w trójkącie zwyżkującym

Stan na 13.07.2012

Szanowni Państwo,
cena akcji spółki Tauron, nadal porusza się w formacji opisanej w poprzednim tygodniu. Obecnie wykres kursu przedstawia się następująco

Tauron nadal nie może się zdecydować w którą stronę ruszyć, czego dowodem jest neutralne zakończenie dzisiejszej sesji. Czasu na zastanowienie jest coraz mniej, ponieważ linie formacji zbliżają się do siebie, pozostawiając Tauronowi coraz mniej swobody. Niebawem powinniśmy byś świadkami rozstrzygnięcie od którego będzie zależeć w którym kierunku w najbliższym czasie będzie podążać cena akcji.
Najbliższe opory: 4,50; 4,60; 4,80
Najbliższe wsparcia: 4,40; 4,25; 4,15Stan na 07.12.2012

Szanowni Państwo,
Ponieważ ostatnie wyceny akcji spółek sektora energetycznego uważam za warte rozważenia w kontekście dłuższej inwestycji, dlatego też postanowiłem się przyjrzeć kolejnej spółce z tego sektora.

Po Enei przyszedł czas na Tauron, którego kurs w ciągu ostatnich 30 dni porusza się w formacji trójkąta zwyżkującego, a dzisiaj na zakończenie sesji, kurs dotarł kolejny raz do dolnego ograniczenia tworzącego formację.

Wybicie górą z formacji, potwierdzone zwiększonym obrotem, może nas doprowadzić w niedługim czasie w okolice 5 złotych, przemawia za tym również zbliżający się koniec roku i chęć pochwalenia się dobrymi wynikami przez fundusze inwestycyjne. Jeżeli jednak nastąpi ruch w dół i wybicie z formacji, to prawdopodobnie znowu przetestujemy opory na poziomie około 4,15.

Obydwa scenariusze są dla mnie akceptowalne, ponieważ ucieszą mnie zyski jeżeli kurs zbliży się do okolic 5 zł, ale nie zasmucę się jeżeli będę mógł dokupić pakiet akcji w okolicach 4 zł.


Za wcześnie jeszcze mówić co nastąpi, kolejne dni odpowiedzą nam na to pytanie. Oczywiście zdaje sobie sprawę z komentarzy specjalistów od analizy technicznej typu: "ale analiza, może spadnie, a może wzrośnie, każdy tak potrafi". Uważam jednak, że samo zwrócenie uwagi na fakt aktualnego zachowania się kursu spółki i momentu w jakim się znajduje, jest ważne i osoby które poważnie podchodzą do tematu, będą wstanie wyciągnąć wnioski i podjąć odpowiednie decyzje.


P.S. Znalazłem dzisiaj zdjęcia opublikowane przez NASA, przedstawiające jak wygląda Europa nocą. Na tle naszych sąsiadów nie wyglądamy źle, światłą się palą, prąd płynie, zatem może i cena spółek energetycznych pójdzie w górę.
Fot. NASA Goddard Photo and Video


NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz