piątek, 23 listopada 2012

ARMATURA S.A. - analiza techniczan wykresu spółki

Dzisiaj chciał bym zająć się analizą spółki Armatura.
Spółka znajduje się w obecnie na jednych z najniższych poziomów w swojej historii, jednak przykład spółek takich jak chociażby PBG czy Petrolinvest, pokazuje nam że zawsze może być niżej. 

Dlaczego zainteresowała mnie ta spółka:
Ponieważ w ostatnich dwóch latach wypłaciła pokaźną dywidendę, jeżeli założymy iż z zysku za rok 2012 zostanie ona również wypłacona otrzymamy:

dywidenda 0,10 (wypłacona 2011) przy obecnym kursie dała by nam prawie 9% dywidenda 0,20 (wypłacona 2012) przy obecnym kursie dała by nam ponad 17% 

obydwie wartości przedstawiają się bardzo kusząco, jednak jeżeli ktoś jak ja nie posiada akcji tej spółki w swoim portfelu, pojawia się pytanie kiedy wejść? 


na powyższym wykresie zaznaczyłem linię trendu - ograniczenie górne oraz linie wsparcia na poziomie 1,05. Według mnie poziom w okolicach wspomnianego 1,05 będzie dobrym momentem do zakupu, nawet w perspektywie niepowodzenia możliwa wypłata dywidendy mogła by złagodzić straty w dłuższej perspektywie, jednak jeszcze lepiej by było gdyby zostało przebite ograniczenie górne trendu spadkowego które obecnie obecnie będzie to poziom 1,17. Przebicie to powinno zostać potwierdzone zwiększonym obrotem, co mogło by spowodować zmianę trendu na rosnący lub chociaż boczny o zakresie 1,05 do 1,25. 

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz