sobota, 19 stycznia 2013

Zamet - kluczowy moment dla krótkoterminowego ruchu kursu spółki

Szanowni Państwo,
wracając do ostatniego wpisu na temat spółki Zamet, chciał bym zwrócić Państwa uwagę na istotny moment w którym właśnie się znajdujemy.
Na wykresie wskaźnika RSI, poprowadziłem linię przechodzącą przez dwa ostatnie szczyty, które utworzyły się gdy kurs spółki notował najwyższe wartości. Mimo że kurs spółki w tym czasie znajdował się na coraz to wyższych poziomach, to na wskaźniku RSI odpowiadające im punkty tworzą linię malejącą. Obecnie wartość wskaźnika RSI zbliżyła się ponownie do tej linii oporu, zatem potrzebne są wzrosty kursu spółki, aby móc kontynuować ruch w formacji trójkąta rozszerzającego się, o której pisałem poprzednio.

Jeżeli to nie nastąpi, możliwe zachowanie kursu spółki przedstawia poniższy wykres.
Utworzenie kolejnego lokalnego szczytu, poniżej poziomu ustalonego przez poprzedni wzrost, może skutkować powstaniem się formacji głowy z ramionami. Malejące obroty w badanym okresie, odpowiada teoretycznej zmianie wolumenu dla tej formacji, ponadto najwyższe obroty notowane były w momentach kształtowania się ramion oraz głowy. Jeżeli teraz nastąpi ruch korekcyjny, a co za tym idzie linia oporu wyznaczona na wskaźniku RSI, nie zostanie pokonana, prawdopodobieństwo wystąpienia formacji głowy z ramionami znacznie wzrośnie. W tym wypadku istotne będzie obserwowanie linii szyi, ponieważ spadki poniżej tego poziomu, mogą doprowadzić do dalszej przeceny której teoretyczny kurs zasięgu, jest równy odległości poprowadzonej pomiędzy głową a linią szyi.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz