poniedziałek, 28 stycznia 2013

WIG 20 na czerwono, dotkliwa przecena spółek energetycznych

Szanowni Państwo,
kolejna słaba sesja za nami, czego dowodem jest prawie 1% przecena indeksu WIG20. W tak słabym wyniku swój udział miały akcje spółek energetycznych. PGE spadło dzisiaj o 2,20%, a Tauron o 1,07%, a mogło być jeszcze gorzej, ponieważ momentami spółki te traciły po ponad 3%.

Jeżeli chodzi o akcję spółki Tauorn, to sytuacja techniczna tej spółki opisana została niedawno i mogą ją Państwo znaleźć w poprzedniej analizie, natomiast jeżeli chodzi o spółkę PGE, to warto się jej przyjrzeć dokładniej i zwrócić uwagę na niską wycenę akcji, z którą mamy obecnie do czynienia.
Na wykresie spółki zaznaczyłem dwie linie wyznaczające obszar wartości kursu, w którym zakup dawał zarobić w ostatnim czasie od kilku do kilkunastu procent. Oczywiście bazujemy tu na danych historycznych i nie ma pewności że w tym momencie, w jakim się znajdujemy nie będzie inaczej, jednakże warto ten fakt rozważyć, tym bardziej że wskaźnik RSI jest już bardzo blisko poziomu oznaczającego wyprzedanie. Ciekawą zależność można również zaobserwować na wykresie wskaźnika MACD, ponieważ punkty na tym wykresie odpowiadające momentom, gdy spółka notowała trzy najniższe wartości można połączyć prostą, przy której obecnie znajduje się wartość tego wskaźnika.

Również mniejsze spółki z sektora energetycznego nie popisały się na dzisiejszej sesji. Znów zaczyna tracić Enea, kończąc dzień z 1,29% stratą, zbliżając się do wsparcia znajdującego się w okolicy 15 zł.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz