czwartek, 24 stycznia 2013

WIG 20 - czy będziemy dalej podążać w kanale wzrostowym?

Szanowni Państwo,
w ostatnich miesiącach indeks 20 największych polskich spółek giełdowych podąża w kanale zwyżkującym, którego ograniczenia zostały wykreślone na poniższym wykresie.
Po dotarciu, na przełomie roku do górnego ograniczenia trendu, indeks WIG20 zaczął tracić i wszystko wskazuje na to, iż pierwszy miesiąc roku nie będzie najlepszy dla większości inwestorów. Warto jednak zauważyć, że linia wsparcia kanału zwyżkującego pokrywa się z wykresem średniej EMA50 (kolor fioletowy), z technicznego punktu widzenia, bliskość dwóch istotnych poziomów wsparcia powinna zatrzymać niebawem obserwowany ruch w dół. Jeżeli jednak kurs przełamie te poziomy, to będzie to bardzo negatywny sygnał, a szansa pogłębienia się spadków znacznie wzrośnie. Jak do tej pory nie ma jeszcze zbyt wielu sygnałów, które mogły by wskazywać na zmianę trendu, zatem obserwowane spadki można traktować jako korektę wcześniejszych wzrostów.
Analizując wskaźnik MACD widzimy, że jego wartość nie przekroczyła jeszcze linii poprowadzonej przez punkty, w których wskaźnik ten notował lokalne minima, zatem jest jeszcze czas na odbicie ku górze.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz