czwartek, 7 lutego 2013

TP S.A. - analiza techniczna styczeń 2013

Stan na 07.02.2013

Szanowni Państwo,
w ostatnim wpisie na temat spółki TP S.A. pisałem o istotności linii wsparcia wyznaczonej dla wskaźnika RSI. Krótko po tamtym wpisie nastąpiło przełamanie tego poziomu, czego konsekwencję przedstawia poniższy wykres.


Stan na 17.01.2013

Szanowni Państwo,
patrząc na dzisiejsze kilkuprocentowe wzrosty niektórych spółek, wynik TP S.A. pozostawia wiele do życzenia. Słabość spółki w kontekście zachowania się pozostałych spółek może niepokoić posiadaczy tego waloru. Dlatego też, warto spojrzeć jak ze strony technicznej, wygląda obecna sytuacja Telekomunikacji Polskiej.
Kurs spółki po ostatnich bardzo dotkliwych spadkach zaczyna piąć się w górę, jednakże analizując wykres oraz wskaźniki AT, możemy zaobserwować potencjalne niebezpieczeństwo pojawienia się negatywnych sygnałów, zwiastujących możliwość powrotu spadków. Pierwsze na co chciałbym zwrócić Państwa uwagę, to wskaźnik MACD, gdzie linia wskaźnika jest bardzo blisko przecięcia od góry linii sygnału. Również analizując ostatnie zachowanie się wskaźnika RSI widzimy, że jest on blisko przecięcia linii wsparcia wyznaczonej dla tego wskaźnika, aby więc tego uniknąć potrzebne są wzrosty kursu, które oddalą widmo wystąpienia negatywnych sygnałów i pozwolą z nadzieją spoglądać na przyszłe zachowanie się spółki TP S.A.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz