czwartek, 17 stycznia 2013

Netia - szansa na przerwanie złej passy

Szanowni Państwo,
dzisiejszy dzień obfitował w wiele pozytywnych sygnałów płynących z analizy technicznej, a średnie i małe spółki popisały się wysokimi kilkuprocentowymi wzrostami. Do grona spółek, które dzisiaj nie zawiodły, z pewnością można zaliczyć Netię, która zyskała dzisiaj 3% przy zwiększonym obrocie. Osiągnięcie to jest istotnym zwrotem w zachowaniu się spółki, która w ostatnim czasie nie radziła sobie najlepiej.
Na wykresie można zauważyć powstałą, dzisiaj białą świecę o długim korpusie, która przecina linię oporu, trwającego od listopada 2012 trendu spadkowego. Kolejnych pozytywnych sygnałów możemy doszukać się na wykresie wskaźnika MACD, który ostatnio wygenerował sygnał zakupu, jednak ciekawszych sygnałów dopatrywał bym się na wykresie wskaźnika RSI. Na powyższym wykresie wyznaczyłem linię oporu dla tego wskaźnika, która została dzisiaj przebita od dołu, co jest kolejnym pozytywnym sygnałem.

Poniżej zamieszczam link do artykułu w którym to pojawia się informacja o możliwości zmiany polityki dywidendowej spółki oraz możliwości wypłaty dywidendy z zysku za rok 2012.

http://www.stockwatch.pl/przeglad-prasy/?u=http%3a%2f%2fwww.gpwinfostrefa.pl%2fGPWIS2%2fpl%2findex%2fnews%2finfo%2f458744%2cnetia-moze-wyplacic-0-2-0-4-zl-dywidendy-na-akc"NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz