niedziela, 6 stycznia 2013

Kruszwica - analiza techniczna styczeń 2013

Szanowi Państwo,
dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się spółce Kruszwica, której kurs ostatnimi czasy przebił od dołu średnią EMA50. Zdarzeniu temu towarzyszył zwiększony obrót, który zdaje się potwierdzać siłę obserwowanego obecnie ruchu w górę.

Na powyższy wykres naniesiona została linia trendu oraz zielona linia wspomnianej już średniej EMA50. Po dobrej piątkowej sesji nie wykluczona jest kolejna taka w poniedziałek, jednak analizując wartości wskaźników STS oraz RSI, widzimy iż ich wartości są blisko poziomów oznaczających wykupienie, zetem w najbliższym czasie możliwa jest korekta obserwowanego obecnie ruchu wzrostowego. Jeżeli ona nastąpi to uważam że nie powinna być ona zbyt głęboka, a wyhamowania możliwego ruchu korekcyjnego (o ile nastąpi) upatrywał bym na poziomie 28 zł lub poziomie wyznaczonym przez EMA50. Po powrocie do wzrostów, barierą ciężką do pokonania dla kursu może się okazać poziom wyznaczony przez EMA200, obecnie są to okolice 35 zł.
Czy taki scenariusz się sprawdzi?
Czas pokaże, nie zmienia to faktu, że życzę posiadaczom spółki jak najlepiej, a patrząc na historyczne poziomy, na jakich znajdowała się spółka, wierzę że w dłuższej perspektywie Kruszwica może dać dobrze zarobić.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz