niedziela, 9 grudnia 2012

Elektrotim - analiza techniczna i fundamentalna w kontekście realizacji programu inwestycje polskie

Szanowni Państwo,
kolejną spółką powiązaną z sektorem energetycznym, którą się ostatnio zainteresowałem, jest Elektrotim. W mojej opinie spółka wybiła się w ostatnich miesiącach z trendu zniżkującego i porusza się obecnie w kanale zwyżkującym. Ograniczenia tego kanału naniosłem na wykres spółki zamieszczony poniżej.


Kurs dotarł do istotnego oporu usytuowanego w okolicach 8,25 zł. Jak widać z zachowania się kursu z ostatnich trzech dni, poziom ten zatrzymał ruch kursu w górę, tworząc na wykresie trzy czarne świece. Warto zauważyć że świece te charakteryzują się coraz krótszymi korpusami z zamknięciem na poziomie 8,20 zł. Jeżeli poziom ten zostanie obroniony to w krótkim terminie pojawi się szansa na atak oporu w okolicy 8,90 zł. W przeciwnym przypadku realny jest powrót w okolice 7,50 zł.

Akcje Elektrotim są obecnie w pobliżu historycznych minimów, mimo iż spółka regularnie wypłacała solidną dywidendę. Korzystny wpływ na przyszłą wycenę spółki, może mieć realizacja projektu inwestycje polskie, zakładającego szereg inwestycji w energetykę, dlatego też uważam że warto rozważyć tą spółkę, w kontekście inwestycji długoterminowej.

Energetyka liczy na wsparcie inwestycji polskich

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz