wtorek, 18 grudnia 2012

Assecopol - kurs akcji podąża w górę w kanale wzyżkującym

Szanowni Państwo,
po październikowych przecenach nie ma już śladu, a kurs akcji Assecopol nie zamierza spoczywać na laurach i konsekwentnie podąża w górę według obranego przez siebie kierunku.


Na wykresie wyznaczyłem kanał zwyżkujący, zgodnie z zasadami analizy technicznej, ewentualne zakupy najlepiej dokonywać w pobliżu linii ograniczającej kanał od dołu, a sprzedawać w pobliżu linii górnego ograniczenia. Oczywiście, wszystko co dobre w końcu się kończy, więc i takie pozytywne zachowanie się kursu, nie będzie trwać w nieskończoność. Należy zatem obserwować zachowanie kursu, a wybicie dołem interpretować jako sygnał sprzedaży. Jednak pozytywny sygnał zakupu wygenerowany przez wskaźnik MACD oraz wzrosty przy zwiększonym obrocie, nie zapowiadają obecnie odwrócenia trendu.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

1 komentarz:

  1. Drogi Grzegorzu, dziękuje bardzo za analizę ACP. Mam jednak kilka pytań i byłbym wdzięczny gdybyś zechciał na nie odpowiedzieć.
    Asseco znajduje się w wieloletnim trendzie spadkowym. Ostatnim razem, gdy kurs dynamicznie przebił linie trendu tj w lutym tego roku, sygnał kupna okazał się pułapką- jak to na ACP: poszło złe info i podaż zareagowała paniką. W październiku kurs leci na łeb na szyję właściwie bez wyraźnego powodu, co dobitnie świadczy o desperacji akcjonariatu. Jednak po tych spadkach następuje trend wzrostowy który trwa do dziś. Kurs nawet na chwilę nie zwalnia przy linii trendu spadkowego wyrysowanego po szczytach z lutego, czerwca i września. Trochu to dziwne: z jednej strony panika, a z drugiej pewność. Może więc kto miał się wysypać z akcji już to zrobił i teraz czeka nas wreszcie prawdziwy trend wzrostowy?
    Pytam, bo do tej pory spotkania z linią tego niekończącego się trendu spadkowego kończyły się dla ACP tragicznie. Do 49zł droga niedaleka i czasu na decyzje coraz mniej. Jak oceniasz siłę trendu spadkowego? Z jednej strony ostatnie informacje płynące ze spółki nie są najlepsze: przychody nie chcą rosnąć, nie mówiąc już o zysku netto, z drugiej zaś: bardzo małe zadłużenie, konsolidacja grupy czy akcesja Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (i niedostępne dotąd perspektywy na kontrakty dla ACP).

    Z góry dziękuje za odpowiedź. Rafał.

    OdpowiedzUsuń