piątek, 30 listopada 2012

URSUS S.A. - analiza techniczna

Szanowni Państwo,
dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się jak ze strony technicznej wygląda kurs spółki URSUS.

W przeciągu 6 miesięcy kurs tej spółki wzbijał się w przestworza niczym Felix Baumgartner, ale tak samo jak austriacki skoczek spadochronowy, po osiągnięciu odpowiedniego pułapu, zaczął spadać. Niestety dla akcjonariuszy spółki Ursus, to są już wszystkie podobieństwa między tymi dwoma wydarzeniami, ponieważ Pan Baumgartner zakończył swój lot po kilku minutach, natomiast spółka Ursus nadal leci.
Gdzie wyląduje, ... trudno powiedzieć, dlatego też postanowiłem wspomóc się wykresem kursu tej spółki, by razem z Państwem postarać się odpowiedzieć na to pytanie.


Z wykresu spółki widać że po spektakularnym wzroście w granicach 140%, spółka zaczęła szybko tracić i oddała już blisko połowę wypracowanego wcześniej wzrostu. Według mnie to już wystarczająco dużo.
Warto zwrócić uwagę że obecnym spadkom towarzyszy coraz niższy wolumen, co może oznaczać zbliżający się koniec trwającej właśnie korekty. Kolejnym pozytywem jest zachowanie się wskaźnika MACD, którego wykres ostatnio wyrównał się i delikatnie zwrócił się ku górze w kierunku linii sygnału. Kolejnym sygnałem o pozytywnym wydźwięku jest przebicie od dołu linii sygnału przez wykres wskaźnika STS w pobliżu poziomu wyprzedania.


W dłuższej perspektywie silnego oporu spadków upatruję w okolicach 2,80.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz