sobota, 2 lutego 2013

TVN - analiza techniczan wykresu spółki

Szanowni Państwo,
dzisiaj przyszedł czas ponownie przeanalizować położenie spółki TVN. Kurs spółki dynamicznie rosnąc dotarł w okolice 10 zł, po czym praktycznie stanął, nie licząc niewielkiej korekty po drodze. Przyczynę takiego obrotu zdarzeń możemy znaleźć z pomocą analizy technicznej spółki.
Na zachowanie spółki TVN wpływ ma linia trendu spadkowego, wyznaczona na zamieszczonym wykresie. Bez trudu można zauważyć, jak kurs w ostatnim czasie podąża wzdłuż tej linii. Takie zachowanie nie koniecznie jest dobrym znakiem. Z jednej strony dobrze że kurs jest w miarę mocny, zważywszy na ogólną sytuację na rynku, z drugiej strony brak chęci do ataku, będzie potęgował wątpliwości inwestorów. Im dłużej taka sytuacja będzie się utrzymywać, tym słabsza będzie wiara posiadaczy akcji w możliwość kontynuacji wzrostów.
Ruch w jedną ze stron może nastąpić niebawem, ponieważ od dołu zbliża się wsparcie w postaci średniej EMA50, zostawiając zmienności wyceny akcji coraz mniej swobody. W konsekwencji tego osaczenia, jakaś decyzja powinna zostać podjęta, a kurs spółki TVN ruszy w jedną ze stron, w zależności od tego który z wymienionych poziomów okaże się mocniejszy.

NAJNOWSZE ANALIZY ZNAJDĄ PAŃSTWO W ARCHIWUM BLOGA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz